Hlavné menu:

Sušičky dreva a iné služby

Free Website Translator

Prejdi na obsah

Palivové drevo


Sušenie palivového dreva


Z dôvodu ohraničenia a nedostatku tekutých a plynných palív bude v budúcnosti narástať dopyt po palivovom dreve. Táto tendencia vedie k požiadavke odborného sušenia palivového dreva, keďže rastúcu spotrebu nemôže samo pokryť prirodzené sušenie. Pritom obzvlášť musí byť rešpektované sušenie s nizkymi nákladmi. Taktiež dalo by sa povedať, že nemá zmysel dávať viac energie do sušenia dreva, ako sa môže spálením získať...

Tu presne prichádzajú k platnosti jedinečné výhody sušičiek dreva
Braun, t.j. nekomplikovaná technológia s jednoduchou obsluhou a nízko nákladový zrýchlený prirodzený proces sušenia.

Dôležité: V jednej sušiacej komore môžeme vysušiť približne 16 m palivového dreva, z čoho vyplýva, že pri väčšom požadovanom objeme potrebujeme viac komôr. Pri maximálnej účinnosti plnenia komory stúpa aj samotná efektívnosť procesu sušenia.
Výhoda väčšieho počtu komôr je tá, že pri menšom vstupnom objeme sušeného palivového dreva suší sa len v potrebnom počte komôr, čím ušetríme na nákladoch za elektrickú energiu.
Špeciálne upravená komora si vyžaduje dva kusy sušiacich agregátov
T2 Super.
Samotné agregáty taktiež vyžadujú menšiu úpravu.

Ďalšie dôležité informácie o sušení palivového dreva a kondenzačných sušičkách dreva firmy Braun nájdete v „Návode na sušenie palivového dreva...“!
Všetko o dreve a v súvislosti s drevom, čo Vás zaujíma - zo sveta a z domova – , objavíte v internetovom časopise Drevo&Svet (Wood&World)

Postup sťahovania dokumentácie nájdete na stránke Novinky.
Po splnení podmienok kliknite na
spodný obrázok.

Informácie pre laickú i odbornú verejnosť ... Obnovujeme internetový časopis Drevo&Svet (Wood&World) Dátum spustenia získate tu!

Úvod | Drevo | Palivové drevo | Ponúkame | Novinky | Kontakt | Mapa stránky

Copyright (c) 2000-2014 Lck Leshnick. All rights reserved.     Webdesign: Lck Leshnick     SEO Rozcestník     inzercia

Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu