Hlavné menu:

Sušičky dreva a iné služby

Free Website Translator

Prejdi na obsah

Drevo


Sušenie dreva (reziva)


Termostaticky ovládané prídavné kúrenie (typ SUPER) slúži u typov T1 a T2 pre rýchlejšie dosiahnutie ideálnej teploty v sušiacej komore. Týmto sa skráti čas vysušenia o cca 30%. Kúrenie je aktivované krátkodobo, čím nie sú zvýšené nároky na energiu.

Tieto typy agregátov (typ
SUPER) taktiež umožňujú ničenie škodcov v dreve v súlade s normou DIN 68 800 (aj IPPC, TÜV a pod.). Po ukončení procesu sušenia dreva zvýši sa teplota v sušiacej komore na 60°C po dobu cca jednej hodiny. Drevo bude rovnomerne zahriate na 55°C.

Pri použití vhodného vlhkomera dreva, napr. typ
Combo 200, je možné pomocou PC a tlačiarne vytlačiť doklad o priebehu ničenia škodcov v dreve.

Výstavba sušiacej komory
Detailný a veľmi zrozumiteľný návod s presným popisom požadovaných stavebných a izolačných materiálov pri rôznych veľkostiach sušiacich komôr umožňuje každému užívateľovi nekomplikovanú výstavbu vlastnej sušiacej komory.

VÝROBCOM DOPORUČENÉ KOMORY: u komôr musia byť z vnútra obložené steny, podlaha a strop polystyrénom, ktoré budú zabalené do fólie z PVC. Výrobca doporučuje materiály pre vonkajšie steny, podlahu a strop z drevených dosák. Vnútorné obloženie (za polystyrénom) z laminátových, drevených alebo sololitových dosák o hrúbke cca (4-5)mm.

Ďalšie dôležité informácie o sušení dreva a kondenzačných sušičkách dreva firmy Braun nájdete v „Návode na sušenie dreva...“!

 

 

 

Všetko o dreve a v súvislosti s drevom, čo Vás zaujíma - zo sveta a z domova – , objavíte v internetovom časopise Drevo&Svet (Wood&World)

Postup sťahovania dokumentácie nájdete na stránke Novinky.
Po splnení podmienok kliknite na
spodný obrázok.

Informácie pre laickú i odbornú verejnosť ... Obnovujeme internetový časopis Drevo&Svet (Wood&World) Dátum spustenia získate tu!

Úvod | Drevo | Palivové drevo | Ponúkame | Novinky | Kontakt | Mapa stránky

Copyright (c) 2000-2014 Lck Leshnick. All rights reserved.     Webdesign: Lck Leshnick     SEO Rozcestník     inzercia

Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu